Proč si vybrat tepelná čerpadla Alpha-Inno Tec?

Tepelná čerpadla si získávají stále větší pozornost. Přináší vyspělý systém, který s minimální zátěží pro životní prostředí dokáže zužitkovat okolní teplo ve prospěch účinného vytápění i ohřevu vody. Jsou investicí pro budoucnost, navíc přechod na tepelná čerpadla u starších domů nebo jejich začlenění do novostavby podporuje i stát mnoha výhodnými dotačními programy.

Bydlete s jistotou stálého komfortu

I přes prvotní vyšší náklady se investice do čerpadla může plně vrátit v několika následujících letech. Provoz čerpadla podporuje elektrická energie, její celková spotřeba je však oproti nákladům na vytápění elektrokotlem, LTO, LPG nebo i plynem o mnoho nižší. Navíc oproti vytápění pevným topivem nemusíte před sezonou zajistit zásoby. Nemusíte vyhradit skladovací prostory, pravidelně udržovat kotel, přikládat ani jej čistit, nehledě na velkou prašnost v širokém okolí.

Tepelné čerpadlo dokáže zastat až tři funkce zároveň. Hlavní činností je zcela bezpracné vytápění podlahovým systémem nebo radiátory, systém také ohřívá vodu TUV, ohřev bazénu. Čerpadla mohou v letním období přepnout i na systém, kdy místo topení je možné pasivně chladit přes podlahové topení, nebo konvertory.

Inno Tec – optimální řešení pro každý dům

Jako každý typ výrobku, i technologii tepelného čerpadla představuje řada firem. Vybírat můžete známé osvědčené výrobce, ale i méně známé. S ohledem na výši investice do čerpadla a nutnou bezchybnou funkci po mnoho let je však vždy lepší obrátit se na dobře zavedeného výrobce. Alpha-Inno Tec může nabídnout vývoj i výrobu v nejmodernějším centru v Evropě.

tepelné čerpadlo Alpha-Inno Tec

Velká kvalitní základna dovoluje stále rozšiřovat a rozvíjet stávající portfolio produktů. Specializované provozy hledají zlepšení, která zásadně ovlivní tichost čerpadel i jejich účinnost a spolehlivost. Pestrá škála výrobků také dovoluje přesně splnit nároky pro konkrétní objekt nebo prostor. Vybrat můžete čerpadlo na míru realizované stavbě. Výrobce dokáže také přímo řešit záruční a pozáruční servis a rozvíjející se sítí partnerů a instalačních firem může garantovat okamžité řešení případných problémů.

Všechny varianty můžete porovnat současně

Tepelná čerpadla Alpha-Inno Tec využívají systémy vzduch-voda, země-voda i voda-voda Dokáží vyhovět nárokům pro běžné bydlení, ale nabídkou obsáhne i potřeby velkých objektů, veřejných prostor, výroben nebo provozoven. V poptávaných čerpadlech zaujímá vzduch-voda největší podíl. Představuje cenově dostupné řešení, možnost instalace uvnitř objektu i venku. Nejúspornějším modelem je země-voda, má absolutně bezhlučný chod a má dlouhou životnost a díky jednodušší konstrukci i minimální poruchovost. Samozřejmě klade větší nároky na instalaci a velikost pozemku v případě plošného kolektoru, na kterém je vedena sběrná síť anebo v případě hloubkových vrtů jsou to vyšší náklady na provedení vrtu. S výběrem čerpadla si nemusíte lámat hlavu, ani studovat podrobné technické specifikace. Alpha-Inno Tec na svých stránkách podává přehledné informace o všech typech čerpadel i svých řadách produktů. Využít můžete také přehledný interaktivní online průvodce. Pomůže vyhodnotit nároky, stav objektu i jeho velikost a nasměruje vás k optimálnímu zdroji tepla i teplé vody.