Teplovodní podlahové vytápění

Nejvhodnějším topným systémem pro nízkoenergetické zdroje tepla, jako jsou tepelná čerpadla a další, je teplovodní podlahové vytápění. Rovnoměrným šířením tepla z celého povrchu podlahy se teplotní profil místnosti nejvíce blíží tzv. ideálnímu prostředí, navíc způsobuje, že skutečnou teplotu vnímáme jako o 2–3°C vyšší. Můžeme proto teplotu vytápění snížit, což představuje úsporu topných nákladů o cca 15 %. Ze zdravotního hlediska je tento způsob vytápění velmi příznivý, protože víření prachu v místnosti je minimální a také snížená teplota vzduchu zabraňuje vysušování dýchacích cest.

Teplovodní podlahové vytápění není vidět, je příjemné, velmi dobře adaptovatelné do nových domů. Topení je umístěno do krycí vrstvy. Síť potrubí, ve kterém proudí ohřátá topná voda dle potřeby, je položena po celé ploše bytu či domu. Teplo se z vody uvolňuje a přes krycí vrstvu prohřívá tělo, věci a stěny, které předávají teplo do okolního vzduchu.

Podlahový rozvaděč

Toto zařízení slouží k rozdělení topných podlahových větví. Má nainstalovány průtokoměry, uzavírací armatury, automatické odvzdušňovací armatury, teploměry. Pro ovládání teploty v místnostech se na jednotlivé smyčky montují elektromagnetické hlavice s termostatem. Veškeré zařízení je uschováno, aby nenarušovalo vzhled interiéru. Pro teplovodní podlahové vytápění společnost Solarex s.r.o. poskytuje záruku deseti let.

Galerie

 

Spolupracujeme s firmou Archemo, která se specializuje na anhydritové lité podlahy, nabízí plovoucí podlahy, PVC, epoxidové podlahy, ale i prodej a pokládku kamenných koberců do interiéru i exteriéru.


Kontaktujte nás