Proč se vyplatí investovat do tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla jsou často opakovaným tématem. V rámci naprosto minimální údržby nabízí vytápění i ohřev vody v bytech, domech i provozovnách. Jsou zdrojem tepla, který nezatěžuje životní prostředí a výrazně snižuje běžné provozní náklady.  Je tepelné čerpadlo ve všem opravdu natolik výhodné? A vyplatí se investice do pořízení i vám?

Investici do čerpadla může výrazně snížit dotace

Na úvod můžeme pracovat s běžně dostupnými čísly. Pořízení čerpadla nárokuje vyšší částku, nicméně v rámci státem vypsaných dotací je poměrně reálné splnit zadané podmínky a využít podporu, která výrazně sníží cenu zařízení. Čerpadla navíc vyhovují provozu 15 -20 let, tedy minimálně garantují spolehlivý provoz v rámci dvou dekád. Prakticky však tuto dobu ještě převýší. Investovanou částku můžete snadno rozpustit v dlouhém horizontu.

cerpadlo-rijen tepelne_cerpadlo_vzduchvoda_alphainnotec_lw_330_a

V průběhu topné sezony ušetříte minimálně 60% cen energie. Tepelné čerpadlo využívá podle technologie teplo z okolních zdrojů – ze země, vzduchu nebo vody. Získané teplo kumuluje a efektivním systémem vede do rozvodné sítě vytápění interiéru.

Komfortní bydlení

Tepelné čerpadlo nezatěžuje životní prostředí, neprodukuje spaliny, nevyžaduje stálou údržbu ani kontrolu. Odpadne vám starost o zajištění topiva na zimu. Čerpadlo uvolní prostory pro dosavadní skladování uhlí nebo dřeva. Krom úlevy v tomto ohledu přináší čerpadlo stálý komfort v užívání. Ovládací panel dovoluje regulovat teplotu vytápění i řízením na dálku telefonem či prostřednictvím internetu. Můžete upravit hodnotu podle počasí i vlastního pocitu. Nemusíte přikládat, čistit kotel ani se jinak o zdroj tepla starat.

Topení čerpadlem přináší další efekt a to v čistotě. Teplo nezvyšuje prašnost v interiéru a samozřejmě bez pevného topiva přispívá i uklizenému a čistějšímu okolí technických místností.

Optimální varianta pro každý objekt

Tepelná čerpadla pracují v několika systémech, kdy je klíčovou složkou přirozený zdroj tepla. Může jím být vrt vody, plocha pozemku, pod jehož povrchem jsou instalovány sběrače, nebo vzduch. Zařízení pracuje v tichém chodu a podle zvolené kapacity zvládne zajistit vytápění nejen běžně velkého bytu. Je vhodnou alternativou i pro provozovny nebo obchodní centra. Další výhodou mnoha zařízení je možnost zapojit čerpadlo i v letním období jako účinnou klimatizaci.

Odborná firma při návrhu vždy pracuje s přesnými údaji, mezi které patří nejen velikost vytápěné plochy, ale také stav zateplení, oken, celkové úniky tepla a dispozice objektu. Společně s technickým řešením může odborník také nabídnout spolupráci při vyřízení žádosti o dotace. Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

 

Zpět na reference